تعمیرات ps5, تعمیرات انواع پلی استیشن

تعمیر پورت HDMI پلی استیشن 5

درباره دیجی پد

تعمیر پورت HDMI پلی پلی استیشن 5 به تکنسین های خبره دیجی پد اجازه دهید ps5 شما را به صورت رایگان در مرکز تعمیرات کنسول در کرج تشخیص دهند! تکنسین های دیجی پد اکثر تعمیرات را می توان در کمتر از 30 دقیقه در حضور شما در مرکز تعمیرات انجام دهند.

Thank you for reading this post, don't forget to subscribe!

چگونه می توان یک پورت HDMI پلی استیشن 5 را تعمیر کرد، جدیدترین کنسول پلی استیشن دارای ویژگی هایی مانند درایوهای جدید حالت جامد، پیشرفت های پردازشی و حتی ادعای احتمالاً غیرواقعی «خروجی 8k» است.

نسل جدید کنسول‌های سونی نیز با افزایش وزن و اندازه جهت عرضه شد. برخلاف PS4، نسل پنجم به صورت ایستاده ایستاده است. به دلیل تمایل به سقوط آسان PS5 جدید، شرکت های تعمیر کنسول بازی شاهد افزایش تقاضا برای خدمات بوده اند. متداول ترین سرویس درخواستی تعویض پورت HDMI است. درگاه HDMI از پلاستیک ساخته شده است و در صورت افتادن کنسول یا ربودن کابل HDMI بسیار شکننده است. برای مشاهده ویدیویی که نحوه تعمیر پورت HDMI پلی استیشن 5 را پوشش می دهد، به پایین این پست بروید!

نحوه تعمیر پورت HDMI پلی استیشن 5 و پورت HDMI در PS4 به عنوان یک جزء ضعیف رایج در کنسول بازی شناخته می شد. تیم تعمیر کنسول ما تا کنون همین نشانگرهای ضعف را از پلی استیشن 5 دیده است! زمانی که پورت نمایشگر HD آسیب ببیند، تا زمانی که پورت HDMI تعویض یا تعمیر نشود، به هیچ وجه نمی توان از کنسول استفاده کرد. در این مقاله، من در مورد چگونگی تشخیص اینکه آیا پلی استیشن 5 شما نیاز به تعویض پورت HDMI دارد و چگونه می توانید آن را جایگزین کنید یا خودتان اقدام به تعمیر کنید، صحبت خواهم کرد.

پورت HDMI برای چه مواردی استفاده می شود؟

پورت HDMI در PS5 سیگنال های دیجیتال فشرده نشده مانند صدا و تصویر را از پلی استیشن 5 به صفحه نمایش انتخابی کاربر، اغلب تلویزیون، منتقل می کند. بدون پورت HDMI شما توانایی دیدن سیستم عامل پلی استیشن را نخواهید داشت.

چگونه می توان تشخیص داد که پورت HDMI PS5 خراب است؟

اگر PS5 شما روشن می شود و نور سفید روشنی روی صفحه می آید، اما تصویری وجود ندارد. این معمولاً به عنوان نور سفید مرگ در PS4 شناخته می شد.
پین های شکسته، خم شده یا از دست رفته داخل درگاه HDMI.
یک پورت HDMI گم شده یا کج شده است.
بدون نمایشگر – تلویزیون می گوید “بدون سیگنال” یا “هیچ نمایشگر شناسایی نشد”.
یک سیگنال نمایشگر اما پیکسلی یا مخدوش است.
«به یاد داشته باشید، خراب شدن پورت های HDMI بسیار رایج است! اگر در حال خواندن این مقاله هستید، احتمالاً پورت HDMI بدی دارید.”

نحوه تعمیر پورت HDMI پلی استیشن 5، ساده ترین راه برای آزمایش درگاه HDMI پلی استیشن 5 این است که کنسول را به یک تلویزیون یا مانیتور خوب وصل کنید (به این معنی که با دستگاه های دیگر با استفاده از خروجی های HDMI کار می کند) در حالی که از یک کابل HDMI خوب استفاده می کنید. . اگر کنسول روشن می‌شود، اما صفحه سیاه، پیام «بدون سیگنال» وجود دارد، یا صفحه نمایش مخدوش را نشان می‌دهد، به احتمال زیاد پورت HDMI بد یا در موارد نادرتر یک آی‌سی کنترل فرستنده HDMI بد دارید.

چگونه PS5 خود را بدون نمایشگر عیب یابی کنیم؟

هنگام عیب یابی یک دستگاه الکترونیکی، همیشه باید از تعمیرات رایج شروع کنید و به سمت بالا بروید. به عنوان مثال، اگر پلی استیشن 5 شما روشن نمی شود، ابتدا بررسی کنید که کابل برق وصل شده است. برای تشخیص صحیح سونی پلی استیشن 5، ابتدا باید کابل HDMI را بررسی کنید. آیا کابل HDMI آسیب دیده، فرسوده، خم شده یا شکسته است؟ در این صورت، کابل را با یک کابل جدید یا شناخته شده جایگزین کنید.

چگونه یک پورت HDMI پلی استیشن 5 را تعمیر کنیم، اگر هنوز صفحه نمایشی دریافت نمی کنید، باید رد کنید که تلویزیون یا مانیتور بد نیست. دستگاه دیگری را با استفاده از همان پورت HDMI به تلویزیون خود وصل کنید تا مطمئن شوید که مانیتور شما از همان وضوح PS5 شما کار می کند و از آن پشتیبانی می کند.

اگر رد کرده اید که کابل های HDMI و تلویزیون/مانیتورهای شما کار می کنند، اما پورت HDMI شما در PS5 شما کار نمی کند. وقت آن است که خود بندر را بررسی کنید. تک تک پین های داخل پورت را از نزدیک بررسی کنید. آیا هیچ یک از پین ها گم شده، پیچ خورده یا آسیب دیده است؟ در این صورت ممکن است نیاز به تعویض پورت HDMI داشته باشید.

علت شکستن پورت HDMI PS5 چیست؟

فرسودگی روزمره. پورت HDMI پلی استیشن به طرز شگفت انگیزی بسیار ظریف و شکننده است. این عمدتا به دلیل تولید ارزان و کیفیت ساخت ضعیف است. درگاه HDMI به سرعت فرسوده می‌شود، مخصوصاً اگر دائماً کابل HDMI را از پلی‌استیشن وصل و جدا می‌کنید، کابل را بیش از حد یا با فشار بیش از حد به داخل فشار می‌دهید، یا زمانی که کنسول همچنان وصل است، سقوط کند.

«در XiRepair تکنسین های معتبر ما در تعمیر کنسول بازی تخصص دارند. ما از سال 2014 بیش از 15000 دستگاه را ما (دیجی پد) تعمیر کرده‌ایم. دریافت نامه‌ای در پورت HDMI پلی استیشن 5 که به معنای واقعی کلمه از روی برد حذف شده است، غیرمعمول نیست! و بله، حتی میتوانید پورت های HDMI را جایگزین کرد.

با استفاده از کابل های HDMI با کیفیت بالا، کاهش افت تصادفی و تمیز نگه داشتن پورت از درگاه HDMI پلی استیشن خود مراقبت کنید.

آیا می توانید پورت HDMI PS5 را خودتان تعمیر کنید؟

پورت HDMI به مادربرد ps5 لحیم شده است، بنابراین نیاز به یک ایستگاه و فضای باز کار هوای گرم دارد. بسیاری از دستگاه‌های DIY تعمیرات مادربرد پلی‌استیشن را انجام می‌دهند و شکست می‌خورند نه به این دلیل که نمی‌دانند چگونه این تعمیر را انجام دهند، بلکه به این دلیل که تجهیزات صحیحی برای لحیم کردن یک قطعه از برد و دوباره روشن کردن یک قطعه جدید ندارند. یک تعمیر خراب می تواند با پدهای پاره شده مانند آنچه در تصویر زیر می بینید، تمام شود.

تعویض پورت HDMI با تجهیزات مناسب می تواند آسان باشد، اما بدون آن به راحتی آسیب می بیند. تعمیر فوق هزینه بیشتری را برای مشتری به همراه داشت، زیرا تکنسین‌های ما مجبور بودند ردیاب‌هایی را برای جبران لنت‌های گمشده بگذارند. به زبان ساده، آن دسته از پدهای قهوه‌ای که درست در زیر کارت ویزیت ما نمی‌بینید، گم شده‌اند، زیرا یک فرد DIYer خودش اقدام به تعمیر کرده است.

اجزای سطح تخته لحیم کاری میکرو می تواند دشوار باشد، اما اگر تجهیزات و دانش مناسبی دارید به دنبال آن بروید! ما در این دنیا به قلع و قمع های بیشتری نیاز داریم.

نحوه تعمیر پورت HDMI پلی استیشن 5، اگر در حین یادگیری نحوه تعمیر پورت HDMI پلی استیشن 5، آسیبی به درگاه HDMI وارد شد، لطفاً آگاه باشید که برای تعمیر صحیح مادربرد، تعمیرات اضافی لازم است. ما به افراد بی تجربه توصیه نمی کنیم که تراشه کنترلر HDMI را امتحان کنند زیرا آسیب بیشتر به پدها، ردیاب ها یا سایر قطعات بسیار آسان است.

آیا ارزش تعمیر دارد؟

کاملا! در حال حاضر حتی برای پیدا کردن یک ps5 سخت خواهید بود، چه رسد به اینکه یک پلی استیشن با قیمت کمتر از 750 دلار تهیه کنید. خدمات تعویض HDMI مقرون به صرفه ما به شما این امکان را می دهد که مطمئن باشید ps5 شما طبق معمول به بازی باز می گردد! تکنسین‌های ما نه تنها پورت HDMI معیوب شما را برمی‌دارند، بلکه آن را با یک پورت با کیفیت OEM جایگزین می‌کنند و تمام تعمیرات ما با گارانتی پیشرو در صنعت همراه است. به این معنی که تا زمانی که پورت پس از تعمیر آسیب نبیند، در طول مدت گارانتی شما، پورت را جایگزین یا به صورت رایگان تعمیر می کنیم. چگونه یک پورت HDMI پلی استیشن 5 را تعمیر کنیم تعویض پورت HDMI آسیب دیده کار آسانی نیست این بسیار ارزان تر از خرید یک کنسول جدید است و برای محیط زیست مفید است.

چگونه از آسیب دیدن پورت HDMI جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از آسیب بعدی به پورت HDMI پس از تعویض، این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

از کابل HDMI استفاده کنید که طول کاملی از کنسول شما تا درگاه HDMI تلویزیون یا مانیتور داشته باشد. داشتن کابل HDMI خیلی طولانی یا خیلی کوتاه می تواند منجر به آسیب افتادن آسان و یا فشار غیرضروری به پورت HDMI شود.
وقتی کابل هنوز داخل کنسول است، پلی استیشن 5 را جابجا نکنید. برای جابجایی کنسول بازی خود، کنسول را خاموش کرده و سیم HDMI را بردارید.
کنسول را در موقعیتی قرار ندهید که به راحتی بتوان آن را ثابت کرد.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه