آموزش های رایگان کنسول مایکروسافت xbox

تعمیر دسته ایکس باکس در کرج

همونطور که توی مطالب قبلی اشاره شد دسته یا همون کنترلر در وسایل جانبی پراصطحلاک ترین بخش از هر کنسولی میباشد. این درمورد کنسول بازی ایکس باکس هم صدق میکند که درصد خرابی ان در طول زمان بستگی به چیز های زیادی دارد که یکی از مهم تریناشون نحوه نگهداری اونهاست و مقدار بازیی که شما در طول شبانه روز انجام میدهید.از انجایی که شما هرکاری بخواید با کنسول انجام بدید قطعا نیاز دارید که با کنترلر کار کنید.با دیجی پد در مطلب تعمیر دسته ایکس باکس در کرج همراه باشید.
پس تعجبی هم ندارد طی هر زمانی دچار خرابی شود زیرا دکمه های دسته شما به تعداد بالایی در هر بار بازی کردن فشار داده میشود.

درمورد دسته ایکس باکس

ایکس باکس دسته های زیادیی دارد که دسته کنسول نسل نهمی خود فرق چندانی با نسل هشتم یعنی دسته ایکس باکس وان و وان اس تفاوت چندانی نداشته و فرمت (از نظر ظاهری) دسته و معماری ساخت هر دو تقریبا یکی هستند. صد البته در این مقایسه تغییر به شدت زیاد دسته کنسول پلی استیشن 5 ملاک است. البته که ایکس باکس از دسته ایکس باکس وان تا به حال راحتی خود را داشت و نیاز به تغییر زیاد به شکل ظاهری نداشت.

مشکلات سخت افزاری رایج دسته ایکس باکس

دریفت دسته ایکس باکس

یکی از رایج ترین اشکالات در دسته های کنسول نسل نهمی چه در پلی استیشن 5 و چه در ایکس باکس سری ایکس و اس رایج هستند.شاید دسته خریداری به شکل کامل نو باشد اما باز هم ممکن است این مشکل برایش پیش بیاید.در این مورد باید انالوگ ها تعویض شوند. مشکل دسته به گونه ایی است که انالوگ دسته شما بدون اختیار شما شروع به چپ یا راست رفتن بدون اراده شما حرکت میکند که میتونه به کلی تجربه شما رو از هر بازیی خراب کنه.

همچنین بخونید : تعمیر ایکس باکس وان در کرج

خرابی های باتری

ممکن است دسته شما باتری موقت یا هرچیزی که مربوط به ان باتری میشود خراب شده.اگر دسته شما شارژ نمیشود مشکل ممکن است از کابل ، پورت یو اس بی ، و خود دسته مثل باتری و قطعات
دیگر ان باشد.قبل از اقدام به تعمیر دسته حتما از سلامت کابل و پورت یو اس بی کنسول خود مطمعن شوید.

گیر کردن دکمه RT ، LT

یکی از مشکلات رایج در دسته ها گیر کردن دو دکمه LT  و RT میباشد.مشکل به گونه ایی است که شما این 2 دکمه یا یکی از انها رو فشار میدهید و بعد از حدود 1 ثانیه دکمه ها به جای خود برمیگردند یا به اختصار گیر میکنند.این مشکل چسب زیر این دکمه های دسته های ایکس باکس میباشد که بعد نقش بی صدا کردن دکمه های LT و RT را دارند.اگر خودتون بخواید دسته خودتون رو تعمیر کنید اون باعث میشود بعد از زدن این دکمه ها صدای خیلی زیادی بدهد.این مورد برای برخی از افراد مهم نیست اما برای بعضی ها باعث عصبی شدن خودشون یا اطرافیانشون میشود.برای اینکه این دکمه ها تعمیر شود و صدا ندهد شما میتونید به متخصصین این زمینه مراجعه کنید.

تعمیر دسته کنسول ایکس باکس در دیجی پد

کار نکردن دکمه و دی پد ها

دسته ایکس باکس مثل دسته پلی استیشن لاستیک سفیدی زیر اون قرار داره که در اون لاستیک دایره های مشکی هستند که به انها ذغال گفته میشود.اگر زغال دسته شما تمام شود یا دچار هرگونه مشکل شود دیگر یک یا چند دکمه شما کار نمیکند.این مشکل با تعویض زغال ان حل میشود.البته همیشه مشکل از زغال نیست اما از انجایی که زغال دسته ها قطعه مصرفی است تعجبی ندارد دلیل رایج کار نکردن دکمه دسته زغال ان باشد.

روشن نشدن کنترلر

روشدن نشدن دسته ممکن است از بورد ان باشد.صد البته که در دسته قطعات زیادی وجود دارد که به کمک هم باعث روشن شدن دسته می شود. قبل از اینکه فکر کنید دسته شما به شکل کامل خراب شده حتما این کار ها رو قبل از مراجعه به تعمیرگاه انجام بدید.
1.دسته دیگری به کنسولتون وصل کنید
2.از داشتن شارژ یا باتری دسته مطمعن شوید.
3.وسایل جانبی متصل به ایکس باکس خود را جدا کنید.
4.ری استارت (راه اندازی مجدد) ایکس باکس
5.در رنج 5.7 متری دستگاه خود باشید.

درمورد تعمیر دسته ایکس باکس

همانطور که بالاتر اشاره شد دسته های کنسول های بازی بیشتر از خود کنسول دچار خرابی میشوند. اینکه شما دسته خود را به کجا برای تعمیر میسپرید بسیار مهم است! زیرا تعمیر هر یک از وسایل جانبی یا خود کنسول مهارت و تجربه بالایی نیاز دارد. پس شما نمیتونید هرجایی دسته خود را بسپرید.

تعمیر کنسول دسته ایکس باکس در دیجی پد

مرکز تعمیرات دیجی پد

دیجی پد سعی داشته تا با بهره گیری از متخصصان کار بلد و با تجربه بهترین خدمات ممکن رو با بهترین کیفیت و پایین ترین قیمت به مشتریان گرامی رائه دهد و بتواند در این زمینه پیشرو باشد.تمام قطعات تعویضی استفاده شده در اورجینال و دارای برند میباشدند پس خیالتون میتونه از این جهت نیز راحت باشه.

برای تعمیر هرگونه کنسول و وسایل جانبی ان با شماره 0932-171-0912 تماس بگیرید.

 

خدمات دیجی پد در زمین تعمیر دسته ایکس باکس

  • خدمات دیجی پد در این زمینه
  • تعویض قاب یا استخوان بدنه دسته xbox
  • تعویض باتری دسته ایکس باکس
  • تعمیر یا تعویض بورد دسته xbox
  • تعویض زغال دسته ایکس باکس
  • تعویض دکمه های RB LB LT RT
  • رفع مشکل گیر کردن تریگر ها
  • تعویض انالوگ های دسته xbox