اخبار و مقالات

سونی به دنبال ساخت کنسول دستی جدید پلی استیشن است

جزئیات نامشخص است اما به گفته چندین منبع مبهم، سونی در حال توسعه یک دستگاه دستی متمرکز بر جریان ابری است.

بیش از یک دهه پس از عرضه آخرین دستگاه دستی پلی استیشن، ویتا، چندین افشاگر قابل اعتماد گزارش دادند که سونی در حال کار بر روی نوعی دستگاه دستی است که بر روی استریم ابری ساخته شده است.

طبق گزارش Insider Gaming، سونی در حال توسعه یک دستگاه دستی جدید به نام Q Lite است که به PS5 نیاز دارد. انتظار می رود Q Lite از ویژگی فعلی Remote Play سونی برای پخش جریانی گیم پلی در قالبی تطبیقی با دستگاه، با حداکثر وضوح 1080p/60fps استفاده کند. این گزارش همچنین نشان می دهد که Q Lite دارای یک صفحه نمایش 8 اینچی LCD لمسی در وسط، مشابه کنترلر PS5 خواهد بود و دارای ویژگی هایی مانند تریگرهای تطبیقی، دکمه های تنظیم صدا، بلندگوها و جک ورودی صدا خواهد بود. Q Lite قرار است پس از شایعه درایو دیسک جداشدنی اما قبل از PS5 Pro منتشر شود.

در این گزارش آمده است که Q Lite و یک درایو دیسک قابل جدا است، همانطور که قبلاً گزارش شده بود، بخشی از “مرحله دوم” چرخه عمر PS5 هست. طبق گزارش ها، این مرحله شامل عرضه های سخت افزاری دیگری مانند هدفون های بی سیم و هدست بی سیم نیز می شود. جف گراب از Giant Bomb نیز برخی از این جزئیات را با تایید اینکه شایعاتی در مورد یک دستگاه دستی استریم ابری شنیده است.

 

I am traveling to Super Nintendo World, but I see the reports about a potential Vita 2, and I would definitely scope down those expectations. I’ve only ever heard about a cloud-streaming handheld.

Grubb (@JeffGrubb) April 4, 2023

ترجمعه متن :

من در حال سفر به دنیای Super Nintendo هستم، اما گزارش‌هایی در مورد Vita 2 بالقوه می‌بینم و قطعاً این انتظارات را پایین می‌آورم. من فقط تا به حال در مورد یک دستگاه پخش ابری دستی شنیده ام.

 

منبع : gamespot