آموزش های رایگان ps4 , ps5

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

اگه در PS5 با ارور ها یا باگ های مختلفی مواجه هستید و نمیدانید که چه جوری آن ها را برطرف کنید بدونید این آخر کار نیست. برای مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها با ما تا آخر ای مطلب همراه باشید.

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکلات شناخته شده و ارور های PS5

با آمدن PS5 سیستم عامل و سخت افزار جدیدی را با خود به همراه آورده است. بعضی وقت ها ویژگی های جدید اضافه شده جدید آنطور که باید کار نمی کنند و بعد چند هفته از راه اندازی کنسول با آپدیت ها حل میشوند.در ادامه این مقاله لیست خطا های PS5 را با راحل های آن آورده ایم.

خطای وصل شدن به PSN یا PlayStation Network

برخی از کاربران PS5 مشکلات اتصال و دانلود بازی‌ ها را از شبکه PlayStation گزارش کرده‌ اند. اگر مشکلی دارید، بهترین کار این است که اتصال اینترنت خود را بررسی کنید و دوباره امتحان کنید. همچنین می توانید وضعیت سرویس شبکه را بررسی کنید تا ببینید آیا مشکل جدی‌ تری در سرویس وجود دارد یا نه. همیشه هجوم عظیمی از کاربران برای ورود به سیستم، دانلود و به روزرسانی کنسول وجود دارد که باعث بروز مشکلات پلی استیشن 5 می‌شود. بنابراین زمان اضافی را به نصب بازی اختصاص دهید، به ویژه اگر از کنسول دیجیتال استفاده می‌کنید.

ارور NW-31453-6 نیز مربوط به کند بودن سرعت اینترنت است. سعی کنید از مسیر Settings > Network > Test Internet Connection چک کنید که اینترنت وضعیت خوبی دارد یا خیر.

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

PS5 هنگام راه اندازی مجدد (Restart) متوقف می شود

گزارش هایی از تلاش کاربران برای راه اندازی مجدد کنسول خود گزارش شده است، فقط برای اینکه کنسول آنها در صفحه راه اندازی مجدد گیر می‌ کند. اگر می‌ بینید که نمایشگر روی این صفحه قفل شده، ممکن است مشکل بزرگتری دستگاه تا داشته باشد.

مشکلات برق رسانی PS5

اگر PS5 شما اندکی پس از روشن شدن برق خود را قطع کند، به هیچ وجه روشن نمی شود، هنگام بازی خراب یا فریز شود یا هنگام بازی خاموش شود، ممکن است PlayStation 5 از مشکل برق داخلی برخوردار باشد. اگر چنین اتفاقی بیفتد، باید در فروشگاه دیجی پد عیب یابی کنید تا بفهمید آیا واجد شرایط تعمیر کنسول هستید یا خیر.

مشکلات مربوط به انتقال داده پس از راه اندازی کنسول

کاربران گزارش کرده‌اند که استفاده از درگاه‌های USB عقب یا کابل LAN برای انتقال داده پس از راه اندازی، باعث بروز خطاهای پلی استیشن ۵ می‌شود. اگر نیاز به پورت USB دارید، پورت جلوی کنسول را امتحان کنید.

اگر پس از راه اندازی اولیه با مشکل روبرو شدید، PS5 خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید تا برطرف شود. توجه داشته باشید که با بازیابی تنظیمات کارخانه، همه پروفایل‌ها و داده‌های کاربر حذف می‌شود و بازی آفلاین PS5 برای همه کاربرانی که به آن متصل هستند (از طریق اشتراک کنسول) غیرفعال می‌شود.

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

فعال کردن Rest mode باعث بروز ارور در پی اس 5 می شود

Rest mode جزو ویژگی‌ های جدید نیست و احتمالا در PS4 Pro با آن آشنایی دارید. کاری که حالت Rest mode انجام می‌دهد این است که بازی را به حالت تعلیق در می‌ آورد، می‌ توانید کنترل از راه دور را برای آن فعال کنید و یا اینکه سیو بازی را به روز نگه دارید. متأسفانه گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده از حالت Rest mode در PS5 شما خطایی اساسی ایجاد می‌کند و باعث خرابی‌ ها یی می‌ شود که نیاز به بازسازی پایگاه داده دارند و ممکن است باعث بن شدن PS5 شود.

تا زمانی که سونی یک به روزرسانی برای این مسئله منتشر نکند، بهترین کار این است که حالت Rest mode در PS5 خود را خاموش کنید. برای انجام این کار در منوی اصلی پلی استیشن 5 مطابق این مسیر بروید: SettingsPower SavingSet Time Until PS5 Enters Rest ModeDisable rest mode

مشکلات در انتقال داده های PS4 به PS5

کاربران پلی استیشن 4 می‌توانند داده‌ها و پروفایل‌ های ذخیره شده موجود را به پلی استیشن 5 منتقل کنند. با این حال، برخی از کاربران با مشکلاتی در روند انتقال روبرو شده‌اند؛ از جمله مدت زمان طولانی انتقال، از دست دادن داده‌ها یا خرابی کامل سخت افزار در این شرایط، بهترین کار انتقال داده از طریق Wi-Fi و جلوگیری از استفاده از درگاه عقب USB یا LAN است.

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل دسته PS5

در هنگام راه اندازی اولیه PlayStation 5، باید کنترلر دوال سنس خود را به کنسول وصل کرده و برای آن یک فایل آپدیتی دانلود کنید. اطمینان حاصل کنید که کنترلر خود را در تمام طول آپدیت به درستی به دستگاه متصل کرده‌اید. قطع شدن ارتباط کنترلر با کنسول می‌تواند مشکلات اساسی‌ ای را برای دوال سنس به وجود آورد. اگر در انجام این کار با مشکلی رو به رو شدید، یا فایل آپدیت را دوباره از ابتدا دانلود کنید و یا اینکه دستگاه را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

شنیدن صدای نویز از هدفون هنگام استفاده از دسته پی اس 5

کاربران گزارش داده‌اند که هنگام جستجو در منوی کنترلر، از هدفون صدای نویز می‌آید. این مشکل زمانی پیش می‌آید که وسیله دیگری در کنار شما وجود دارد که باعث اختلال می‌شود. وسایل ارتباطی اطرافتان که از بلوتوث استفاده می‌کنند را چک کرده و آن را خاموش کنید. برخی از کاربران با کم کردن حداکثری صدا و آرام آرام زیاد کردن آن توانستند این مشکل را برطرف کنند.

دسته PS5 شارژ نمی شود

گزارش‌ هایی از کاربران مبنی بر عدم شارژ کنترلر دوال سنس گزارش شده است. اطمینان حاصل کنید که از کابل USB موجود استفاده می‌کنید. کاربران گزارش داده‌اند که استفاده از USB عقب مشکل را حل می‌ کند. در صورت امکان، از کنترلر دوال سنس دیگری استفاده کنید تا مطمئن شوید مشکل از کنترلر شما نیست.

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

مشکل های PS5 و آموزش رفع آنها

پی اس 5 بیش از حد گرم می شود

برخی از کاربران گزارش کرده‌اند که هنگام گرم شدن بیش از حد PS5 پیغام خطا دریافت می‌کنند. این ممکن است نشان دهد که سیستم تهویه خوبی ندارد. اگر این پیام را دریافت کردید، با طی کردن این مراحل عیب یابی کنید:

  • کنسول را در کابینت یا محل کاملاً محصور قرار ندهید.
  • فن زیر صفحه است؛ بنابراین کنسول اساساً طوری طراحی شده که فن را بدون مانع نگه دارد، بنابراین سعی کنید جلوی آن را به هیچ وجه مسدود نکنید.
  • روی کنسول پارچه نگذارید و حتی کنسول را نیز روی پارچه قرار ندهید.
  • کنسول را طوری قرار دهید که بین آن و دیوار فاصله کافی برای عبور جریان هوا باشد.

اگر مشکل ادامه پیدا کند، ممکن است مشکل از فن‌های این کنسول باشد. برای عیب یابی بیشتر با پشتیبان های دیجی پد در تماس باشید.

خدمات دیجی پد

خرید انواع کنسول در کرج

تعمیر انواع کنسول ها در کرج

تعمیر انواع برد کنسول در کرج

تعمیر لنز انواع کنسول ها در کرج

تعمیر انواع هارد کنسول در کرج

تعمیر انواع دسته های کنسول در کرج

نصب بازی در انواع کنسول ها در کرج